De Bridgestone Alenza 001 is ontworpen voor high-end SUV's en biedt vertrouwen en comfort op natte en droge wegen. De afgeronde structuur van de blokken zorgt voor een verhoogde centrale druk, wat resulteert in een uitzonderlijke stabiliteit en wegligging. De nieuwe 3D M-vorm van de lamellen optimaliseert de levensduur van de band door onregelmatige druk op het rubber en vervorming tijdens het remmen te voorkomen.
Om dit product te kunnen beoordelen, moet u eerst een bestelling hebben geplaatst. Wij informeren u dat de op de site achtergelaten beoordelingen onderworpen zijn aan een controleprocedure. De beoordelingen worden uitsluitend op chronologische volgorde gesorteerd.
Heerlijk stille band, lijkt in de zomer inderdaad het A-label voor verbruik waar te maken, maar dat heeft een prijs: deze banden, of in ieder geval deze uitvoering ervan, hebben vanuit de fabriek slechts iets meer dan 6 mm profiel. Toen ik ze ontving dacht ik dat het gebruikte banden waren. Een jaar later zit er minder dan 3 mm op, op de buitenste slijtage-indicatoren van de achterste aangedreven wielen zelfs nog maar nauwelijks 2 mm, na ongeveer 27.000 km. Exact dezelfde band met classificatie CBB in plaats van AAB staat voor € 50 extra in de lijst; inmiddels weet ik dat dit komt doordat die uitvoering wél de volledige 8 mm profiel heeft. De AAB-variant die ik kocht lijkt gericht op de hybride- en EV-markt, met bewust ondiep profiel om het verbruik en dus de actieradius te verbeteren. Ik betwijfel echter of ik zoveel brandstof heb bespaard gezien de zeer beperkte levensduur. De voorbanden (ook 6 mm) zijn in maart vervangen en zien er na 17.000 km nog steeds goed uit. De auto is een achterwielaangedreven hybride; de voorwielen doen niets qua aandrijving of regeneratief remmen, dat gebeurt allemaal achter. De profieldiepte zou vermeld moeten worden; voor zover ik weet zet alleen Camskill in het VK dit bij de meeste van hun voorraad.
Goede banden voor de prijs-prestatieverhouding. De vorige set banden had 22 000 km afgelegd.
Goede prijs-kwaliteitverhouding
De banden zien er goed uit en hebben een redelijke prijs.
Stil. Zeer comfortabel. Nog niet in de regen geprobeerd!
Goede wegligging, geluid valt mee en goed gedrag bij regen. Zoals beschreven.
2000 km in de zomerhitte en door Andorrese onweersbuien, het voertuig verroert zich niet, zeer stabiel... aan te bevelen
Ik wist precies wat ik bestelde. Ik ben tevreden over de banden. Door de gebrekkige communicatie tussen de bandenleverancier en het montagebedrijf liep de montage een week vertraging op.
Rijgedrag: super grip, ook in bochten bij regen. De Porsches kunnen me niet bijhouden.
Uitstekende prijs-kwaliteitverhouding. Laag verbruik, zeer goede grip.